Spotkania

Warsztaty motocyklowe

Warsztaty motocyklowe

15 lutego 2014

Spotkania

r2_logo

 

MOTO-SZKOŁA RATOWNIKÓW MOTOCYKLOWYCH R2

ZAPRASZA NA WARSZTATY MOTOCYKLOWE

„STRATEGIE MOTORATOWNICZE”

 

Grupa Ratownicza R2 – Motocyklowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, jako jego ratownicy i instruktorzy realizujemy misję ratowniczą ratowania ludzkiego życia poprzez aktywne dyżury ratownicze, w trakcie których ratownicy R2 docierają z pomocą do potrzebujących poszkodowanych na motocyklach karetkach R2, poprzez prowadzenie kursów pierwszej pomocy, bo to może właśnie TY jako pierwszy świadek wypadku udzielisz pierwszej pomocy i podtrzymasz życie ofiary wypadku swoją umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy, również poprzez kursy motocyklowe szkoły EnduroFlow z doskonalenia techniki jazdy i umiejętności przewidywania zagrożeń na drodze, ucząc dobrze jeździć motocyklistów ratujemy życie ich i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Zatem serdecznie zapraszamy na warsztaty motocyklowe pt. „Strategie MotoRatownicze 2014”, a w nich doświadczenia ratownicze ratowników – instruktorów związane z :

  • techniką jazdy na motocyklu, jazda interwencyjna, doskonalenie i ćwiczenia technik jazdy, omówienie strategii i teorii jazdy motocyklem
  • przewidywanie zagrożeń ruch drogowego czyhających na motocyklistów
  • techniki jazdy w terenie i torze endurocross na motocyklach enduro
  • pokazy filmów i zdjęć z motocyklowych wypraw enduro i wiele innych


KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD GODZ. 20.00

KLUB U LOUISA
RYNEK GŁÓWNY 13
KRAKÓW

KONTAKT:
tel.:605 093 638
email: j.maj@rkwadrat.pl
www.rkwadrat.pl

 

KURS PODSTAWOWY – SOFT ENDURO

PROWADZĄCY: Instruktorzy i ratownicy R2 – Motocyklowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

 

MIEJSCE TRENINGÓW: Przepiękne okolice Białego Kościoła, 13 km. na północ od Krakowa oraz na własnym technicznym torze enduro.

 

MOTOCYKLE: Hondy XL 125, lekkie motocykle enduro, doskonałe dla początkujących, takie co to zrzucą, nauczą pokory, pozwolą skorygować błędy, a nie zabiją.

 

DLA KOGO TEN KURS: Kurs stworzony jest dla osób, które nigdy nie jeździły na motocyklach off – roadowych. Kurs przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą doskonalić technikę jazdy na motocyklu lub noszących się z zamiarem kupna motocykla enduro.

 

ZAKRES KURSU: Jazda w terenie może znacznie przyspieszyć proces doskonalenia techniki jazdy na motocyklu. Jeden dzień treningu poza światem asfaltu daje tyle, co miesiąc jazdy po szosie. Nauka kontroli uślizgów obu kół podczas jazdy na motocyklu enduro wyrabia właściwą technikę, właściwe nawyki i odruchy bezwarunkowe, które okazują się nieocenione w sytuacjach awaryjnych – np. w ruchu miejskim. Sztuka opanowania motocykla na różnych, luźno przyczepnych podłożach: na szutrze, błocie, glinie, mokrej trawie czy podczas pokonywania przeszkód terenowych, przekłada się bezpośrednio na zwiększenie bezpieczeństwa motocyklisty w każdych warunkach drogowych.

 

Podstawowe techniki jazdy stojąc i siedząc, pozycja w zakrętach, zjazdy i podjazdy, pokonywanie różnych przeszkód, jazda po różnych nawierzchniach, przyśpieszanie i hamowanie w warunkach uślizgów kół motocykla, uwzględnienie specyfiki przedniego i tylnego hamulca w różnych sytuacjach, specyfika i przygotowanie motocykla w teren, elementy ubioru ochronnego w teren, podnoszenie motocykla w różnych sytuacjach z uwzględnieniem ciężaru maszyny, trening jazdy po specjalnym technicznym torze enduro, urozmaicone przeszkody. Trening na motocyklach szkoły – co sprawia, że można trenować bez ryzyka uszkodzenia własnego motocykla.

 

KONTAKT WS. KURSU:
tel. 602 137 570 | email: tomaszlorek@yahoo.pl

tel. 605 093 638 | email: j.maj@rkwadrat.pl